Mehmetaj: PDK-ja dëshiron të hyjë në Qeveri me VV-së, do t’i keqshfrytëzojë krerët e UÇK-së në Hagë

Teksa ka komentuar darkën në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe kryetari të PDK-së, Memli Krasniiq, gazetari Lirim Mehmetaj ka thënë se PDK-ja dëshiron të hyjë në Qeveri së bashku me VV-në.

Kështu, sipas Mehmetajt, PDK-ja do t’i “keqshfrytëzojë” krerët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë.

Por, Kurti, thekon Mehmetaj, nuk mendon ashtu, siç po do PDK-ja.

“Këta po donjë me hi në Qeveri me VV-në. Rrëfimin me siguri e kanë ndërtu edhe për elektoratin, kanë me i keqshfrytëzu ish-krerët e UÇK-së në Hagë. Duke thënë se me ne në qeverisje do të bëjmë diplomaci aktive, do të sigurojmë fonde që të mos ketë probleme të tilla. Por, të jeni të bindur që Kurti nuk i merr këta në Qeveri. Çka bën Kurti mjeshtërisht, është kë dëshiron me e zbutë opozitën para zgjedhjeve, që këta mos me qenë agresive ehde mos me i theksuar skanlet edhe terrorin e kësaj qeverisjeje”, ka thënë Mehmetaj.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika