Metoda për të bërë byrek pikniku vegjetarian

Ky byrek pikniku, tregon të gjitha mundësitë kur synoni të hani një shumëllojshmëri perimesh me ngjyra të ndryshme. Po ashtu, ideale si një opsion vegjetarian për të ushqyer një turmë në një piknik apo festë

Byrek pikniku, vegjetarian

Kaloni pak kohë duke bërë byrekë të përzemërt që keni mundësin edhe ta ruani në frigorifer, pasi gjithmonë do të keni diçka të shijshme të rezervuar për një piknik të minutës së fundit ose drekë verore.

Gjithçka që ju duhet, për të përgatitur byrekun vegjetarian janë, përbërësit për petët dhe kremi që do e mbushni byrekun.

Përbërësit; 450g miell i thjeshtë , plus shtesë për pluhurosje, 225g gjalpë të ftohtë pa kripë, të prerë në kubikë, 8 lugë gjelle ujë të ftohtë me akull, 1 lugë gjelle verë të bardhë ose uthull, kripë dhe piper i zi i sapo bluar

Për mbushjen e petëve ju duhet, 1 kungull gjalpë, 3 lugë gjelle vaj ulliri, 2 kunguj të mëdhenj, 3 thelpinj hudhër , të paqëruara, 2 degë trumzë , gjethe të zgjedhura, 400g spinaq me gjethe të reja, 200g speca të kuq të pjekur nga një kavanoz, të kulluar, 500g  djathë rikota , i kulluar mirë, 3 lugë gjelle parmezan të grirë, ½ lugë speca djegës të thatë, 1 lugë gjelle rigon të thatë, 2 vezë me rreze të lirë, 2 lugë majdanoz të copëtuar me gjethe të sheshta, 1 lugë gjelle borzilok të freskët të copëtuar, 2 lugë gjelle bukë të thatë, 2 lugë gjelle tapenade ulliri jeshil.

Për të bërë brumin, hidhni miellin në një tas, shtoni gjalpin dhe rregulloni mirë me kripë dhe piper. Përdorni majat e gishtave për të fërkuar gjalpin.

Hapni një pus në mes të përzierjes së miellit, shtoni ujin e ftohtë dhe uthullën. Duke përdorur një thikë palete dhe më pas duart, sillni brumin së bashku në një top. Rrafshoni në një tabak, mbulojeni dhe ftoheni për dy orë derisa të forcohet.

Byrek pikniku

Për mbushjen, ngrohni furrën në 180C/160 gradë. Qëroni kungujt e gjalpit, priteni në gjysmë për së gjati dhe hiqni farat. Pritini mishin në feta të trasha dhe hidheni në një tas të madh, shtoni 2 lugë vaj ulliri, rregulloni mirë me kripë dhe piper dhe përzieni që të lyhet. Vendosini fetat e kungujve të gjalpit në një tepsi të madhe dhe piqini për rreth 30 minuta, derisa të zbuten.

Ndërkohë, pritini kungujt në fleta të trasha. Rregullojini në një tepsi tjetër, shtoni thelpinj hudhra, spërkatni me një lugë vaj ulliri, shpërndajeni sipër gjethes së trumzës dhe rregulloni me kripë dhe piper. Pjekim për 15 minuta derisa të zbuten. Lërini kungujt dhe kungujt të ftohen në temperaturën e dhomës.

Plurosni lehtë sipërfaqen e punës me miell. Prisni dy të tretat e brumit dhe hapeni për të formuar një disk, me trashësi sipas dëshirës. Përdoreni atë për të rreshtuar bazën dhe anët e kallëpit të formës së pranverës, duke lënë të varur mbi skajet çdo pastë të tepërt. Ftoheni kutinë e ëmbëlsirave ndërsa përgatitni përbërësit e mbetur të mbushjes.

Ziejini spinaqin me avull derisa të jetë venitur, shtrydhni fort për të hequr ujin dhe rregullojeni bujarisht me kripë dhe piper. Pritini specat e pjekur në shirita të gjerë 2 centimetra, dhe lërini mënjanë.

Shtrydhni hudhrën e pjekur në një tas, shtoni rikotën e kulluar, parmixhanin, specat djegës, rigonin e tharë, një vezë të rrahur dhe barishtet e freskëta të copëtuara. I rregullojmë mirë dhe i përziejmë që të bashkohen.

Rriteni temperaturën e furrës në 190C/170 gradë, dhe vendosni një tepsi të rëndë në raftin e mesëm që të nxehet.

Për të montuar byrekun, shpërndani thërrimet e thara mbi bazën e kutisë së pastiçerisë dhe vendosni sipër fetat e kungujve me gjalpë të pjekur. Hidhni gjysmën e përzierjes së rikotës me lugë mbi kungujt dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë. Hidhni me lugë spinaqin me një shtresë sipër rikotës dhe më pas specat e prerë në feta. Hidhni me lugë rikotën e mbetur dhe sipër vendosni fetat e kungujve. Hidhni një lugë sipër tapenadës dhe spërkatni mbi feta.

Në një sipërfaqe pune të lyer lehtë me miell, hapeni brumin e mbetur në një disk 23 cm/9 inç. Lyejeni skajin e kutisë së pastiçerisë me ujë dhe vendosni me kujdes diskun e ëmbëlsirës sipër për të mbuluar mbushjen. Shtypni skajet e brumit së bashku për t’u mbyllur, më pas përdorni një thikë të mprehtë për të prerë çdo pastë të tepërt. Shtrydhni skajet e pastës midis gishtit të madh dhe gishtërinjve. Hapni prerjet e brumit, prisni format e gjetheve dhe ngjiteni sipër byrekut me pak ujë.

Rrihni vezën e mbetur dhe lyeni sipër byrekut. Vendoseni në tepsi të nxehtë dhe piqni për 20 minuta. Uleni temperaturën e furrës në 180C/160 gradë, dhe piqni edhe për 25–30 minuta të tjera, derisa peta të marrë ngjyrë kafe të artë dhe të freskët.

Hiqeni nga furra dhe lëreni të ftohet, më pas ftoheni për të paktën 2 orë përpara se ta shërbeni.

Po ashtu, ju mund të ndryshoni brendësin e byrekut, sipas shijes tuaj.

Shija e redaktorit

Distria fiton për 30 sekonda, kualifikohet në raundin e tretë

Distria Krasniqi ka kaluar pa probleme pengesën e parë në Botërorin e xhudos. Krasniqi arriti të mposhtë xhudisten nga Taipei Kines, Lin Hsuan Hsu, që...

Seriali “Sha je be tu folën” të dielën premier me...

Seriali vendor "Sha je be tu folën" do të fillojë sezonin e tretë pas dy sezoneve të suksesshme, por që këtë herë që në...

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Më të lexuarat

Ish-deputeti i LVV-së, Krasniqi: Të rregullohen raportet me ShBA-të ose...

"Unë kam ardhur këtu për t'iu kërkuar falje njerëzve që i kam dërguar në Vetëvendosje. Unë u kërkoj falje, se nuk e kam ditur...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Abazi kërkon largimin e Kusari-Lilës nga pozita e shefes së...

Të premten, kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Haki Abazi, në një konferencë për media ka adresuar vlerësimet e tij për...

Të fundit nga rubrika