Ministri turk i Mbrojtjes nesër vjen në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Turqisë, Yasar Guler, do të kryejë një vizitë zyrtare në Ministrinë e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, sipas një njoftimi të lëshuar nga Ministria e Mbrojtjes së Kosovës. Vizita do të ndodhë nesër më datë 17 tetor 2023

Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Turqisë, Yasar Guler (Yaşar Güler), nesër do të vizitojë Ministrinë e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Mbrojtjes së Kosovës përmes një njoftimi për mediat.

“Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, nesër (e martë) më 17 tetor, do të presë në vizitë zyrtare ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Turqisë, Yasar Guler.

Ceremonia zyrtare e pritjes do të zhvillohet nga ora 09:00 dhe do të shoqërohet me togun ceremonial të FSK-së. Të dy ministrat do të mbajnë takimin tete-a-tete.

Po ashtu, ministri i Mbrojtjes së Turqisë, Guler do të pritet në takim nga komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari.

Pas përfundimit të takimeve të planifikuara, duke filluar nga ora 10:45, do të mbahet konferencë për media”, thuhet në njoftim.

 

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika