Nis votimi për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar të PD-së

Ka nisur votimi për zgjedhjen e 150 anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, në ambientet e Pallatit të Kongreseve

Kuvendi Kombëtar i PD-së

Në garë për Këshillin Kombëtar janë, gjithsej, 420 kandidatë, ndërsa me automatizëm për në Këshill do të hyjnë, ish-presidentët, ish-kryeministrat, ish-kryetarët e Kuvendit, dhe ish-kryetarët e PD-së deri në momentin e mbledhjes së Këshillit Kombëtar.

Me automatizëm zgjidhen kandidatë ata anëtarë, që janë në detyrë të kryesisë së Partisë, kryetarët e degëve të PD-së, deputetët dhe ministrat në detyrë, anëtarë të PD-së, kryetarët e Bashkive dhe kryetarët e Këshillave të Bashkive dhe të Qarkut, të cilët i përkasin Partisë Demokratike.

Komisioni i Rithemelimit ka nisur punimet e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike në Pallatin e Kongreseve, ku pjesëmarrës janë 1800 delegatë, të cilët do të zgjedhin Këshillin e ri Kombëtar.

Teksa rreth 35 deputetë të PD kanë braktisur Kuvendin e Rithemelimit, disa janë bashkuar për herë të parë me ”Rithemelimin”.

Në fotot brenda sallës, të pranishëm janë figurat e vjetra të rikthyera, si, Topalli e Imami, të cilët pranuan ftesën e Sali Berishës për rikthim në PD, raporton Top Channel.

Sali Berisha

Të pranishëm janë edhe deputeti Kasem Mahmutaj dhe Ina Zhupa, të cilët i janë bashkuar për herë të parë Kuvendit të Berishës.

Ky i fundit, është ulur mes dy zonjave në sallë, bashkëshortes së tij dhe Albana Vokshit.

Nisin punimet në Kuvendin Kombëtar të PD-së

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika