Një i moshuar bllokohet nga vërshimet në Skënderaj, qytetarët i vihen në ndihmë (VIDEO)

Pamje nga evakuimi i qytetarëve në Skenderaj Foto: Dorentina Bylykbashi nga RTV Dukagjini

Në komunën e Skënderajt, si pasojë e vërshimeve nga reshjet e shiut, situata është rënduar.

Në pamjet e siguruara nga RTV Dukagjini, shihet një i moshuar teksa është bllokuar nga niveli i lartë i ujit.

Atij në ndihmë i dolën qytetarët, të cilët me automjete të rënda tentuan ta largojnë nga aty.

Kjo komunë ka shpallë gjendje të jashtëzakonshme si pasojë e situatës tejet të rënduar nga vërshimet.

Po ashtu, bëhet e ditur se të premten nuk do të mbahet mësimi në këtë komunë.

Fillon evakuimi i disa qytetarëve në Komunën e Skenderajt (VIDEO)

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

KFOR-i: Ushtria serbe s’ka nevojë për autorizim për të lëvizur...

KFOR-i ka reaguar lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë, në bazën ushtarake...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika