Një person rrihet nga dy të tjerë në Drenas, e më pas plagoset me armë në kokë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy persona për motive deri më tani të panjohura e kanë sulmuar fizikisht një person tjetër dhe kanë shtënë me armë zjarri duke e plagosur në kokë

Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy persona për motive deri më tani të panjohura e kanë sulmuar fizikisht një person tjetër dhe kanë shtënë me armë zjarri duke e plagosur në kokë.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 15:23 në fshatin Baicë, në Drenas.

Policia njofton se viktima është duke u trajtuar në QKUK, ndërsa të dyshuarit kanë ikur në drejtim të panjohur, derisa njëri prej tyre është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Dy të dyshuar meshkuj kosovarë për motive deri më tani të panjohura, e kanë sulmuar fizikisht dhe kanë shtënë me armë zjarri duke e plagosur në kokë viktimën mashkull kosovar. Viktima është duke u trajtuar në QKUK, ndërsa të dyshuarit kanë ikur në drejtim të panjohur. Njëri nga të dyshuarit është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Ndërkaq, njësitë relevante policore janë duke e trajtuar rastin.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika