Një punëtor ka mbetur i vdekur nga rryma elektrike në Pejë

Një punëtor ka mbetur i vdekur në Pejë, si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike

Një punëtor, të shtunën ka humbur jetën si pasojë e kontaktit me energjinë elektrike.

Lajmin për RTV DUKAGJINI e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Sipas Gashit, ngjarja ka ndodhur të shtunën rreth orës 10:16 në lagjen Dardania, në Pejë.

Siç tha ai, punëtori ishte duke kryer disa punime, ku nga pakujdesia ka pasur kontakt me rrymën elektrike.

“Rreth orës 10:16 policia është njoftuar se në lagjen ‘Dardania’ në Pejë një punëtor i cili ishte duke kryer disa punime nga pakujdesia ka pasur kontakt me rrymën. I njëjti është dërguar në Spitalin Rajonal në Pejë ku mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e tij”, ka thënë Gashi për RTV Dukagjini.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika