Osmani uron Biden për ditëlindjen e 80-të: Faleminderit për angazhimin tuaj ndaj aleancës së hekurt mes vendeve tona

Në ditëlindjen tij 80-të, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e SHBA-ve, Joe Biden

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani, me presidentin e ShBA-së, Joe Biden

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në ditë lindej e tij të 80-të.

“Urimet më të përzemërta për Presidenti Biden në ditëlindjen e tij të 80-të nga populli i Republikës së Kosovës!

Osmani gjithashtu falënderoi presidentin Biden për angazhimin e ShBA-ve ndaj shtetit të Kosovës.

Faleminderit për angazhimin tuaj të palëkundur ndaj aleancës së hekurt midis vendeve tona dhe që qëndroni gjithmonë në mbrojtje të vlerave tona të përbashkëta. Gëzuar ditëlindjen, zoti President”, ka shkruar Osmani.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika