Osmani uron Biden për ditëlindjen e 80-të: Faleminderit për angazhimin tuaj ndaj aleancës së hekurt mes vendeve tona

Në ditëlindjen tij 80-të, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e SHBA-ve, Joe Biden

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani, me presidentin e ShBA-së, Joe Biden

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në ditë lindej e tij të 80-të.

“Urimet më të përzemërta për Presidenti Biden në ditëlindjen e tij të 80-të nga populli i Republikës së Kosovës!

Osmani gjithashtu falënderoi presidentin Biden për angazhimin e ShBA-ve ndaj shtetit të Kosovës.

Faleminderit për angazhimin tuaj të palëkundur ndaj aleancës së hekurt midis vendeve tona dhe që qëndroni gjithmonë në mbrojtje të vlerave tona të përbashkëta. Gëzuar ditëlindjen, zoti President”, ka shkruar Osmani.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika