Paga e këshilltarit të Gërvallës, Tahiri: Heshtja e qeverisë ndaj këtij skandali është shpërfaqje e mashtrimit politik

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, për pagën e këshilltarit të ministres Donika Gërvalla mbi 7 mijë euro në muaj, ka thënë se "heshtja e qeverisë ndaj këtij skandali është shpërfaqje e hipokrizisë dhe mashtrimit politik”

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka reaguar pasi një këshilltar i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës paguhet mbi 7 mijë euro në muaj.

Tahiri ka thënë se “heshtja e qeverisë ndaj këtij skandali është shpërfaqje e hipokrizisë dhe mashtrimit politik”.

“Një qeveri e cila pretendon që angazhohet për barazi dhe drejtësi sociale raportohet se po shpenzon 7500 euro mujore për shërbimet e një këshilltari të jashtëm politik. Heshtja e qeverisë ndaj këtij skandali është shpërfaqje e hipokrizisë dhe mashtrimit politik. Folni mos shuni”, ka shkruar Tahiri.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, lidhur me këtë çështje ka thënë se vlera e 7 mijë e 500 eurove nuk është pagë mujore, por, sipas saj, është një shumë modeste për lobimin që Gani Jakupi e bën.

Lexo dhe: Gërvalla e quan modeste shumën prej 7 mijë e 500 eurosh që e merr Gani Jakupi

“Me këtë shumë modeste që nuk është pagë mujore është shumë modeste për gjithë lobimin që bën. Ai nuk është këshilltar i imi, ai ka një kontratë. Më vjen keq që Gani Jakupi përballet me një fushatë të tillë”, ka thënë ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika