Pancakes me banane

Për të përgatitur pancake me banane ju nevojiten katër përbërës dhe katërmbëdhjetë minuta. Brenda këtij artikulli mund të kuptoni mënyrën më të lehtë për përgatitjen e këtyre pancake me banane

Ilustrim

Pancakes me banane janë shumë të preferuara për fëmijët, veçanërisht për të vegjlit tuaj. Njashtu janë të këndshme, të buta dhe të shijshme.

Përbërësit që ju nevojiten për përgatitjen e pancakes me banane për katër persona janë: 2 banane të mëdha të pjekura, 2 vezë, 1 lugë çaji ekstrakt vanilje, 1 lugë çaji kanellë, 1 lugë miell.

Përgatitja

Në një tas, shtypni bananet.

Përzieni vezën, më pas ekstraktin e vaniljes, kanellën dhe miellin.

Ilustrim

Vendosni brumin në një enë dhe përzieni me mikser elektrik.

Filloni t’i shpërndani ato në rrumbullakë të vegjël në tigan, i cili duhet të jetë i nxehtë.

Ilustrim

Pjekini ato në njërën anë, më pas kthejini edhe në anën tjetër.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

Ministrja Haxhiu e quan “skandaloz” vendimin e Gjykatës ndaj Shaban...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e ka quajtur “skandaloz dhe të padrejtë” vendimin e Gjykatës Themelore në Pejë, e cila ka dënuar me 7...

Të fundit nga rubrika