Peja mposht Trepçën me rezultat bindës

Peja ka korrur fitore bindëse në ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Trepçës.

Të dielën e 7 majit, Peja mposhti Mitrovicën në palestrën e sporteve “Karagaqi”, me rezultat 107:79.

Çereku i parë përfundoi me shifrat 32:14. Edhe çereku i dytë foli në të mirë të vendasve, të cilin e fituan me rezultat 25:18, e për të shkuar në pushim me epërsi prej 25 pikësh, 57:32.

Ndërkaq, çereku i tretë përfundoi me shifra të barabarta 24:24, derisa ai i fundit ishte në të mirë të vendasve me rezultat 26:23, për rezultatin përfundimtar 107:79.

Më i dalluari në këtë sfidë ishte Jalen Tate i Pejës, i cili e mbylli ndeshjen me 22 pikë, tetë kërcime e 10 asistime.

Te Trepça u dallua Drilon Hajrizi me 18 pikë, tetë kërcime e dy asistime.

Ndeshja e tretë do të zhvillohet të enjten në Mitrovicë, në palestrën “Minatori”.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika