Për 3 minuta Makhachev fiton titullin

Islam Makhachev në përballje me Aleksander Volkanovski në UFC 294 fitoi titullin për më pak se tre minuta.

Makhachev ofroi spektakël por jo të gjatë. Ai bëri që “Ettihad Arena” të shpërthejë në brohoritje pasi një goditje në kokën e Volkanovskit me këmbën e majtë nga çeçeni, e shoqëruar me një breshëri grushtesh mbi australianin duke e detyruar gjyqtarin të ndërpriste ndeshjen.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika