Policia arreston të dyshuarin serb që ishte i kërkuar me urdhër-arrest ndërkombëtar

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar i dyshuari serb i cili ishte i kërkuar me urdhër-arrest ndërkombëtar të lëshuar nga Interpol

Është arrestuar nga Policia e Kosovës një i dyshuar serb i cili ishte i kërkuar me urdhër-arrest ndërkombëtar të lëshuar nga Interpol.

Sipas njoftimit të Policisë thuhet se ky arrestim është bërë nga “ILECU-FAST Kosova”, në koordinim me Drejtorinë e Migrimit,

“Personi i dyshuar J.P., (viti I lindjes 1995, mashkull shtetas serb), kishte rezultuar i kërkuar me urdhër-arrest ndërkombëtar të lëshuar nga Interpol. Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është ndaluar për 48 orë, ku më pas do të vazhdohet me procedurat e parapara për rastet e tilla”, njofton Policia e Kosovës.

Tutje në njoftim thuhet se Policia e Kosovës mbetet e përkushtuar në parandalimin dhe luftimin e të gjitha dukurive të kundërligjshme në vend, përfshirë edhe forcimin e bashkëpunimit policor në rrafshin ndërkombëtar.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika