Policia detare verifikon afro 200 mjete lundruese në Shqipëri

Për të rritur sigurinë në plazhe, Policia detare, përgjatë katër ditëve ka verifikuar afro 200 mjete lundruese dhe argëtuese. Në këtë operacion janë përfshirë edhe, Policia Kufitare, Delta Forcë, Policia e Rendit, Forcat e Posaçme “Shqiponja” dhe Policia Kriminale

Policia kufitare

Pas ngjarjes në Himarë, për të rritur parametrat e sigurisë në plazhe, policia detare ka filluar operacionet në të gjithë vijën bregdetare.

Ky operacioni ka zgjatur katër ditë. Përgjatë këtyre ditëve është verifikuar dokumentacioni i rreth 200 mjeteve lundruese dhe argëtuese. Në operacion janë përfshirë Policia Kufitare, Delta Forcë, Policia e Rendit, Forcat e Posaçme “Shqiponja” dhe Policia Kriminale.

Operacioni nga policia detare ka për qëllim kontrollin e të gjitha mjeteve lundruese. Mjetet lundruese që shërbejnë për turizëm janë verifikuar dhe kanë rezultuar të rregullta.

Nga verifikimet e kryera deri më tani, 25 mjete lundruese janë bllokuar sepse nuk kanë pasur dokumentacion të rregullt.

Po ashtu, nga fillimi i këtij sezoni janë zhvilluar 22 operacione policore për lirimin e hapësirave të zëna, dhe si rezultat i këtyre operacioneve janë sekuestruar 2 mijë e 455 çadra e shezlongë, si dhe janë proceduar penalisht 26 persona.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika