Policia jep detaje për sulmin ndaj një ekipi me gazetarë në Zubin Potok

Polica e Kosovës ska dalë me detaje rreth sulmit të një ekipi me gazetarë në Zubin Potok dhe ka bërë të ditur dhe është duke kryer hetime më qëllim të zbardhjes të rastit

Ilustrim

Policia e Kosovës është deklaruar rreth sulmit ndaj gazetarëve të televizionit Klan Kosova në fshatin Zupçe të Zubin Potokut.

Policia njofti se sulmi ndaj tyre dyshohet së është kryer nga disa persona të maskuar, të cilët më mjete të forta (gurë) kanë sulmuar automjetin e mediumit në fjalë, dhe gazetarët të cilin ishin në detyrë.

“Si pasojë e sulmit, vetura ka pësuar dëme materiale, përderisa dy nga personat/gazetarët e midiumit kanë pësuar lëndime dhe kanë kërkuar trajtim mjekësor”, thueht në noftimit e Poicisë.

Lidhur me rastin Policia e Kosovës, po kryen hetime me qëllim të zbardhjes së rastit dhe sjelljes para organeve të drejtësisë së personave të dyshuar.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika