Policia jep detaje për vetaksidentin në autostradën “Ibrahim Rugova”

Policia e Kosovës jep detaje lidhur me vetaksidentin e ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”

Ilustrim

Të mërkurën e 20 prillit, një person ka ndërruar jetë si pasojë e një vetaksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”, për të cilin Policia e Kosovës ka njoftuar se aksidenti ka ndodhur për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë me kushtet e rrugës.

Në raportin 24 orësh të policisë, thuhet se drejtuesi i automjetit, i cili ishte shtetas i Shqipërisë, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe ka goditur një mbrojtëse në rrugë.

“Ka ndodhur një aksident trafiku-vetaksident me fatalitet. Deri te aksidenti ka ardhur kur i dyshuari mashkull,  shtetas i Shqipërisë derisa ka qenë duke drejtuar veturën  duke mos përshtatur shpejtësinë me kushtet e rrugës, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe ka goditur mbrojtësen e djathtë te rrugës”, thuhet në raport.

Ilustrim

Si pasojë e kësaj, viktima – pasagjer ka ndërruar jetë, ndërsa drejtuesi i automjetit ka pësuar lëndime trupore.

“Në vendin e ngjarjes mjeku kujdestar ka konfirmuar vdekjen e viktimës”, vijon njoftimi.

Po ashtu, bëhet e ditur se në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori kujdestar, i cili ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është  dërguar në mbajtje”.

Policia ka apeluar te të gjithë drejtuesit e automjeteve që të kenë kujdes, dhe t’i respektojnë rregullat e trafikut, sidomos ato të shpejtësisë.

Ndërkaq, sipas statistikave të përgjithshme të policisë, brenda 24 orëve të fundit në Kosovë ëhstë raportuar një aksident trafiku me fatalitet, 22 aksidente trafiku me të lënduar dhe 61 aksidente trafiku me dëme materiale.

Kurse, numri i personave të arrestuar brenda 24 orëshit të fundit është gjithsej, 29.

Vdes një person si pasojë e një vetaksidentit rrugor në autostradën “Ibrahim Rugova”

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika