Policia në kërkim të dy të dyshuarve për vrasjen e rëndë në Kaçanik

Policia e Kosovës ka bërë një kërkesë për bashkëpunim nga qytetarët, rreth identifikimit dhe vendndodhjes së dy personave, të cilët dyshohen se kanë kryer veprën 'Vrasje të rëndë' në Kaçanik, më datën 10.05.2022

“Drejtoria Rajonale e Policisë së Ferizajt, në bazë të autorizimit nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, për publikimin e fotografive të personave në kërkim, lëshon kërkesë për bashkëpunim me qytetarët, me qëllim identifikimin dhe vendndodhjen e personave në kërkim policor, të cilët dyshohen për ‘Vrasje të rëndë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

‘Vrasja e rëndë’ ka ndodhur me datën 10.05.2022 në Kaçanik , përballë ”Varrezave të Dëshmorëve” në vendin e quajtur ”Fusha e Pajtimit”, ku humbi jetën 30 vjeçari me inicialet H.B. (M/K), dhe mbeti i plagosur rëndë personi tjetër, me inicialet K.B (M/K) i moshës 32 vjeçare.

Personat e dyshuar janë: Hyqmet (Shaqir) Qorri dhe Lirim (Naser) Tusha.

Deri më tani, të dyshuarit nuk janë paraqitur në polici dhe janë në arrati.

“Policia kërkon nga qytetarët që, kushdo që ka ndonjë informacion rreth këtyre dy personave për vendndodhjen e tyre, të lajmërojnë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ”Lajmëro Policinë” dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 ose 0290/322-406″ thuhet tutje në njoftim.

Ndërsa për të gjitha informatat e dhëna në polici, të dhënat e juaja do të ruhen në konidencialitet të plotë.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika