Pranimi i M.të Veriut në Asociacionin e Komunave të Kosovës, Atiq: Presim t’i përfitojmë të gjitha beneficionet

Pas anëtarësimit të Mitrovicës së Veriut në Asociacionin e Komunave të Kosovës (AKK), kryetari i kësaj komune Erden Atiq është shprehur se presin t'i përfitojnë të gjitha beneficionet nga anëtarësimi në këtë intitet komunash

Erden Atiq, kryetar i Mitrovicës së Veriut

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, në emisionin “FIVE” në RTV Dukagjini, pas anëtarësimit të kësaj komune në Asociacionin e Komunave të Kosovës, ka thënë se kjo është arritur me vota unanime, me asnjë abstenim dhe asnjë votë kundër.

“U votua pro kërkesës që e kam bërë unë si kryetar i komunës në anëtarësimin e Asociacionit të Komunave të Kosovës”, ka thënë Atiq.

Atiq ka thënë se presin që t’i përfitojnë të gjitha beneficionet nga anëtarësimi në këtë intitet komunash – Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK).

“Si qeverisje e re, si kabinet jemi duke u munduar t’i kryejmë të gjitha premtimet, detyrat që i kemi pasë në plan qeverisës mirëpo tashmë edhe si fuqi reale”, ka thënë tutje ai.

Komuna e Mitrovicës së Veriut, të martën e 22 gushtit, është pranuar në Asociacionin e Komunave të Kosovës (AKK) me votim unanim.

Kuvendi Komunal i Mitrovicës së veriut më 30 qershor ka votuar për bashkim në Asociacionin e Komunave të Kosovës.

Lexo dhe: Mitrovica e Veriut pranohet në Asociacionin e Komunave të Kosovës

Në këtë komunë dhe në tri komunat e tjera veriore pritet të ketë zgjedhje të parakohshme, kërkesë kjo e cila erdhi nga faktori ndërkombëtar për shtensionimin e situatës Kosovë-Serbi, e cila u tensionua nga fundi i majit pasi kryetarët e rinj shqiptarë të komunave hynë në ndërtesat komunale me asistimin e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika