Protestohet sërish para Bashkisë së Tiranës, hidhet molotov

Njësoj si edhe në tubimet e tjera, tubuesit në Shqipëri kanë hedhur molotov para godinës duke rrezikuar efektivët e policisë

FOTO: KLAN-TV

Opozita në Shqipëri po proteston për herë të nëntë radhazi para Bashkisë së Tiranës.

Njësoj si edhe në tubimet e tjera, tubuesit kanë hedhur molotov para godinës, duke rrezikuar efektivët e policisë dhe të tjerët që ishin aty prezent.

Policia ka reaguar menjëherë duke shuar flakët e shkaktuar nga shpërthimet.

Por një prej molotovëve shpërtheu në krahun e protestuesve duke lënduar lehtë një prej tyre.

Policia ka vendosur një kordon sigurie rreth godinës dhe përpara tyre kanë një gardh metalik.

Ndërkohë, nga ana tjetër, përfaqësues të opozitës po mbajnë fjalimet e tyre.

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika