Punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizik të UP-së protestojnë sot para Rektoratit

Sot do të protestojnë punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”

Rektorati i Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina"

Për shkak të pakënaqësisë me paga, punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” do të protestojnë sot.

Protesta do të zhvillohet para Rektoratit të UP-së, duke filluar nga ora 10:00.

Ajo është paraparë të zhvillohet për një orë.

Kështu ka njoftuar kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika