Raketat ruse goditën Donetskun

Ushtria e Ukrainës ka treguar se Rusia me raketa dhe predha ka goditur disa rajone, ndërkohë që luftimet e ashpra kanë vazhduar në rajonin e Donetskut

Ushtria e Ukrainës ka thënë se raketat dhe predha ruse kanë goditur disa rajone, derisa luftimet e ashpra kanë vazhduar në rajonin e Donetskut, në lindje.

Kjo ushtri gjithashtu bëri të ditur se forcat ruse qëlluan me artileri mbi qytetet Bakhmut dhe Soledar, shkruan Sky News, transmeton Portali Dukagjini.

Në njoftimin e ushtrisë ukrainase bëhet e ditur se sulmet ruse kanë goditur edhe Balakliyan në rajonin verilindor të Kharkivit, rajon ky të cilin Ukraina e kishte rimarrë në shtator dhe Nikopolin, një qytet në bregun e kundërt të rezervuarit të Kakhovka nga stacioni i energjisë bërthamore Zaporizhzhia.

Ndryshe, rajoni i Donetskut ka përjetuar luftimet më të rënda në luftën nëntëmujore të Rusisë kundër Ukrainës.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika