Ridvan Berisha suspendohet nga puna në RTK

Gazetari i Radio Televizionit të Kosovës (RTK), është suspenduar nga punë në kohëzgjatje prej gjashtë muajsh. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, përmes një postimi në llogarinë e tij, Facebook.

Berisha, ka shkruar se që dhjetë vjet është sulmuar nga aktivistë, sic ka thënë, të nxitur nga kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Suspendimin nga puna, Berisha e ka quajtur politik dhe të dirigjuar nga presidenca e kryeministria, por, sipas tij, në vendim ka ndikuar edhe Ambasada Britanike në Prishtinë.

“Sot, u suspendova nga puna per gjashte muaj, a e dini nga kush?! Nga përfaqësuesit e Kurtit e Sadriut me fasilitim, dijeni e mbështetje edhe nga disa segmente te Ambasadës britanike, sot në krye të RTK-së, te cilët shkuan aq larg me shkelje ligji jo vetëm në rastin tim, por, edhe publiku ordiner është i njoftuar se ata e kurdisen keq konkursin për drejtor të RTK-së”, ka shkruar Berisha.

Tutje, ai ka kërkuar përballje me ata që e kanë suspenduar nga puna.

Ridvan Berisha, ishte gazetar i dhomës së lajmeve në RTK, njëherësh edhe udhëheqës i emisionit “Debat”, në mediumin publik.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika