Selmanaj për rastin Dehari: Fshehja nuk kalon, duam transparencë dhe hetim të pavarur

Deputeti, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Driton Selmanaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lidhja Demokratike Kosovës (LDK), Driton Selmanaj, ka reaguar pas deklaratave të deputetit nga Lëvizja Vetëvendosje, Haki Abazi. Sipas Selmanajt, duhet në mënyrë urgjente të hetohen pretendimet e Abazit.

“Duam transparencë. Duam hetim të pavarur. Fshehja nuk kalon. Mashtrimi assesi. Populli i Kosovës duhet ta dijë të vërtetën!”.

“Mos i vrisni provat, mos e vrisni të vërtetën! Njëherit, e dënojmë fshehjen e mundur të incizimit të këtij rasti të rëndë nga ministrja e Drejtësisë. Po ashtu, e dënojmë fuqishëm heshtjen e kryeministrit për këtë ngjarje të fshehur e të tmerrshme”, ka shkruar në Facebook Selmanaj.

Më tej, ai ka kërkuar që incizimet e pretenduar nga deputeti i LVV-së, Haki Abazi, të publikohen.

“Kërkojmë që sa më parë të publikohen incizimet e përmendura të deputetit të pushtetit, që i përmendi sot në konferencë për shtyp”, ka përfunduar deputeti nga LDK-ja.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika