Selmanaj rendit një listë të dështimeve nga MASHTI

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka renditur bilancin e dështimeve të kësaj qeverie në fushën e arsimit

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka renditur bilancin e dështimeve të kësaj qeverie në fushën e arsimit, sidomos nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë.

Sipas tij, librat nuk janë rast i vetëm.

“160 çerdhe nuk janë ndërtuar, Pagesa për çerdhe NUK është anuluar; Shujtat falas NUK janë siguruar; Shkollat NUK janë digjitalizuar; Mësimdhënësit NUK janë trajnuar; Bibliotekat NUK janë krijuar e pasuruar;” janë disa nga premtimet e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilat nuk janë realizuar sipas Selmanaj.

“Këto janë premtimet e Lëvizjes Vetëvendosje, ASNJË nuk është realizuar, qytetari është mashtruar e realiteti vetëm sa është përkeqësuar. Për herë të parë as librat falas NUK janë siguruar”, ka shkruar Selmanaj.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika