Sfilata e stilistes Elisabetta Franchi për herë të parë në Tiranë

Në mbrëmjen e së premtes në zemër të Shqipërisë është prezantuar sfilata e ikonës së modës “ELISABETTA FRANCHI”

Elisabetta Fanchi bashkë me Marina Vjollcen - Elisabetta Franchi ikona e modës italiane prezantohet në tirana me koleksioni i ri Vjeshtë-Dimër 2022-2023

Brandi ndërkombëtar tashmë prej 1 viti ndodhet edhe në Shqipëri për të gjithë adhuruesit e modës, por koleksioni i ri vjeshtë-dimër 2022-2023 ishte i magjishëm, plot sharm dhe elegancë.

Elisabetta Franchi është pritur në një takim të veçantë edhe nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili i dhuroi asaj “Kullën e Sahatit”.

Erion Veliaj i cili i dhuroj edhe “Kullën e Sahatit”

Stilistja Elisabetta Franchi tha se është e lumtur që ndodhet në Tiranë, ku tha se ka një ngjashmëri të madhe me vendin e saj, Italinë.

Për stilisten Elisabetta Franchi kjo mbrëmje ishte fantastike, eventi u organizua nga moderatorja Marina Vjollca e cila është edhe ambasadore e brandit të Elisabetta Franchi në Shqipëri.

Pjesë e kësaj mbrëmje ishin shumë personazhe të njohur të ekranit shqiptar dhe jo vetëm.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

Detaje të reja nga vetëvrasja e Sokol Halilit

Burime të RTV Dukagjinit, kanë mësuar se Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij, e ka vrarë veten në shtëpinë e...

LAJMI I FUNDIT: Vetëvritet i dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares

Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas shtatzënë, e ka vrarë veten. Kështu ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal...

Flet babai i të dyshuarit për vrasjen e ish-bashkëshortes: Djali...

Babai i Sokol Halilit – personit të dyshuar për vrasjen e ish bashkëshortes së tij – Halili Halili për Telegrafin tregoi se ngjarja e...

Të fundit nga rubrika