Shënohet 54-vjetori i themelimit të UP-së, Krasniqi uron profesorët dhe studentët

Me rastin e shënimit të 54-vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kreu i PDK-së, Memli Krasniqi ka uruar profesorët, akademikët e studentët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi.

Kryetari i Partisë Demokrtaike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka reaguar lidhur me shënimin e 54-vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Krasniqi ka thënë se në këtë ditë kujtojnë me nderim të gjithë akademikët, profesorët dhe studentët ndër breza.

“Me rastin e shënimit të 54-vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës ‘Hasan Prishtina’, kujtojmë me nderim të gjithë akademikët, profesorët dhe studentët ndër breza, që mbajtën mbi supe ngritjen dhe rrugëtimin e pakthyeshëm të këtij universiteti, i cili është pjesë e historisë sonë kombëtare, si dhe të gjithë ata që kanë kontribuuar në ngritjen e mëtejmë të tij”, ka shkruar kreu i PDK-së.

Ai ka uruar strukturat drejtuese të UP-së, profesorët dhe studentët aktualë.

Sot shënohet 54-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Universiteti i Prishtinës është universiteti më i madh në Kosovë dhe njëri nga më të mëdhenjtë në rajon.

Lexo dhe: Shënohet 54-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës

Viteve të fundit, UP-ja renditet ndër universitetet më të mira të rajonit.

UP është anëtar i Shoqatës së Universiteteve Evropiane dhe ka bashkëpunim me universitete dhe institucione perëndimore evropiane dhe amerikane.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika