Shpërndahet Guild Eagles, pas rigoN edhe juanflatroo e gxx- konfirmojnë largimin

Ekipi i njohur, më parë si Bad News Eagles, tani është shpërndarë, pasi rigoN, juanflatroo dhe gxx-, njoftuan ndarjen e tyre nga ekipi pas një periudhe të gjatë bashkëpunimi

Rigon “⁠rigoN⁠” Gashi njoftoi se po ndahet me bashkëlojtarët e tij mbi dy vite, Bad News Eagles, dhe është gati të ecë në një rrugë të re.

Pas atij njoftimi, juanflatroo dhe gxx- dolën gjithashtu për të deklaruar se koha e tyre në ekipin Guild Eagles –  i njohur si Bad News Eagles –  kishte mbaruar, duke shpërndarë në mënyrë efektive skuadrën.

Juanflatroo në një postim në X, ka treguar se është larguar nga ekipi dhe se është gati për sfida të reja, me ndonjë ekip të ri.

“Për fat të keq gjërave iu vjen një fund. Gjërat që arritëm me djemtë, uljet dhe ngritjet, periudhat e vështira, të gjitha kujtimet e paharrueshme do jetojnë gjithmonë me mua, të gjithë djelmoshat do të kenë një vend special në zemrën time. Udhëtimi ynë ishte thjesht i mrekullueshëm. Falënderoj tifozët që ishin pjesë e këtij udhëtimi të bukur dhe e bënë atë edhe më të bukur, përherë mirënjohës”, ka shkruar juanflatroo në “X”.

Lajmi vjen në të njëjtën kohë që ekipi dhe organizata e tij, Guild Eagles, njoftuan se nuk do të jenë më anëtarë.

Skuadra kosovare, Bad News Eagles, arriti në qendër të vëmendjes në vitin 2022 kur u kualifikua për PGL Major në Antwerp nga kualifikimi i hapur dhe arriti deri në fazën e Legends të turneut.

Të njohur për shpërthimet e tyre emocionale në momente të mëdha, vazhdoi të luajë edhe dy gara të tjera: IEM Rio, ku eliminuan famë famshme FaZe në një ndeshje eliminimi të fazës së grupeve, dhe BLAST.tv Paris.

Në nëntor 2023, ekipi nënshkroi me GUILD, duke u bërë Guild Eagles , por ata nuk arritën të lënë gjurmën e tyre nën organizatën britanike.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika