Shpërthim në Zveçan, dyshohet për granatë dore

"Dyshohet se shpërthimi është shkaktuar nga një granatë dore e cila është hedh në një oborr të një shtëpie. Dëme të vogla materiale janë shkaktuar, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz", ka njoftuar policia

Në orët e hershme të mëngjesit në Zveçan është dëgjuar një shpërthim në një oborr të një shtëpie në Zherovnicë të Zveçanit, e cila dyshohet se është shkaktuar nga një granatë dore.

Këtë e ka konfirmuar për Portalin Dukagjini, zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani, i cili ka thënë se nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale.

Rasti po hetohet nga policia.

“Sot në orët e hershme të mëngjesit në Zveçan, respektivisht Zherovnicë, është dëgju një shpërthim. Dyshohet se shpërthimi është shkaktuar nga një granatë dore, e cila është hedhur në një oborr të një shtëpie. Dëme të vogla materiale janë shkaktu, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz. Njësitë relevante të policisë kanë dalë në vend të ngjarjes dhe janë duke u marrë me rastin”, ka njoftuar policia.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika