Shtiren si policë, i vjedhin rreth 50 mijë euro shtetasit turk

Në autostradën “Ibrahim Rugova” një shtetas turk është ndaluar nga dy persona, dhe i janë marrë rreth 50 mijë euro nga dy persona të paidentifikuar, të cilët po dyshohet që janë shtirur si zyrtarë policorë

Një  shtetas turk ka rënë pre e një grabitje në autostradën ”Ibrahim Rugova” në zonën e Malishevës. Atë e kanë ndaluar dy persona të shtirur si policë e i kanë vjedhur rreth 50 mijë euro në veturën e tij. Personat që kanë kryer këtë krim mbesin akoma të paidentifikuar.

Një shtetas turk që punon në Kosovë, ditën e mërkurë, u përball me diçka të çuditshme.

Si kjo patrullë normale e policisë, atij, në po të njëjtën autostradë, i dolën dy persona të shtirur si zyrtarë policorë.

Ai iu bind ”urdhërave” të hajdutëve, dhe u ndal në këtë vend, në autostradën Ibrahim Rugova, derisa po bënte rrugë për në Shqipëri.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 të së mërkurës, ndërsa edhe dëmi që iu bë shtetasi turk ishte goxha i madh.

Në autostradën ”Ibrahim Rugova” një shtetas turk është ndaluar nga dy persona, dhe i janë marrë rreth 50 mijë euro nga dy persona të paidentifikuar, të cilët po dyshohet që janë shtirur si zyrtarë policorë.”

Përveç kësaj shume të majme të parave, I.Y-së iu grabitën edhe një telefon i tipit ”Iphone” dhe libreza e veturës.

Pas kësaj ngjarje, viktima i ishte drejtuar stacionit më të afërt policor, atij të Malishevës.

E Policia e Kosovës ka dhënë më shumë detaje për televizionin nga deklarata e tij.

”Viktima deklaron se tek të dyshuarit kishte vërejtur se mbanin armë në brezë, por që nuk i kishin nxierrë nga brezi. Pas kryerjes së grabitjes të dyshuarit me veturën e tyre janë larguar në drejtim të Prizrenit”, thuhet në raportin e Policisë.

Viktima, në këtë rast, është drejtor i poliklinikës “VatanMed” në Prishtinë.

Televizioni RTV Dukagjini ka vizituar poliklinikën në fjalë dhe aty nuk ka qenë i viktima e këtij rasti. Sipas kolegëve të tij, nuk kanë pasur kontakt me të për shkak se të njëjtit i është vjedhur telefoni.

Policia, ndër të tjerash, ka thënë se rasti vazhdon të jetë nën hetime.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika