Sulmoi fizikisht zyrtarët policorë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës (ilustrim)

Një person është arrestuar të martën e 27 qershorit në Drenas, pasi dyshohet se i ka sulmuar fizikisht zyrtarët policorë derisa ishin duke e kryer detyrën zyrtare.

Në raportin 24-orësh të policisë, rasti është cilësuar si “sulm ndaj personit zyrtar”.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi ai ka kanosur me fjalë dhe ka sulmuar fizikisht zyrtarët policorë deri sa ishin duke kryer detyrën zyrtare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika