Sveçla pas bastisjes në Pejë: Epoka e tolerimit të keqpërdorimit të detyrës zyrtare ka përfunduar

I pari i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sfeçla pas aksionit të policisë në Pejë ku janë arrestuar nëntë zyrtarë të kompanisë publike "Ambienti" ka thënë se kryesit e çdo lloj aktiviteti ilegal do të ballafaqohet me drejtësinë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla

Xhelal Sveçla ka reaguar pas bastisjeve që i ka bërë Policia e Kosovës, nga Njësiti kundër krimeve ekonomike në kompaninë e pastrimit “Ambienti” në Pejë.

“Epoka e tolerimit të keqpërdorimit të detyrës zyrtare dhe pasurimit në kurriz të qytetarëve ka përfunduar”, ka shkruar Sveçla.

“Vendi ynë nuk do të jetë më zonë e rehatisë për asnjë individ apo grup që cenon jetën dhe mirëqenien e qytetarëve tanë e sigurinë e vendit tonë. Secili kryes i çdo lloj aktiviteti ilegal do të ballafaqohet me drejtësinë”, ka theksuar ai.

Sipas ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Bordi i kompanisë së pastrimit “Ambienti” në Pejë dhe çdo person që ka bërë keqpërdorim të detyrës zyrtare do të ballafaqohet me drejtësinë.

“Bordi i kësaj ndërmarrje publike dhe zyrtarë të tjerë janë subjekt i hetimit për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe si çdo kush tjetër, do të japin llogari para drejtësisë për çdo keqpërdorim dhe dëm të shkaktuar”, ka përfunduar Sveçla.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika