Sveçla takon shefin e ri të UNDP-së në Kosovë, merr mbështetje për realizimin e objektivave

UNDP do të vazhdojë të mbështesë MPB-në për realizimin e objektivave të saja

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim shefin e ri të UNDP-së në Kosovë, Nuno Queiros, të cilin e përgëzoi për detyrën e re.

Në këtë takim, ministri Sveçla theksoi se për Ministrinë e Punëve të Brendshme, UNDP është një partner i rëndësishëm, ndërsa diskutuan për projektet që janë duke u zhvilluar suksesshëm aktualisht.

“Për këtë, ministri Sveçla e falënderoi shefin e UNPD-së për mbështetjen e vazhdueshme që janë duke e dhënë për Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe për agjencitë e saj”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Ndërsa, shefi i ri në UNDP-së, Nuno Queiros, falënderoi ministrin Sveçla për gatishmërinë e tij për ta zgjeruar bashkëpunimin edhe më tutje.

Ai theksoi se UNDP do të vazhdojë ta mbështesë MPB-në për realizimin e objektivave të saja.

Aktualisht, UNDP dhe SEESAC janë duke e mbështetur fushatën që është duke e zhvilluar Ministria e Punëve të Brendshme për parandalimin e të shtënave festive: ”Festo me Zemër, jo me armë”.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika