Szunyog takohet me përfaqësuesin Special të Rumanisë, diskutojnë për ndihmën e BE-së për Kosovën

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar të enjten e 19 janarit, përfaqësuesin Special të Rumanisë për Ballkanin Perëndimor, amabasadorin Adrian Davidoiu, me të cilin, kanë biseduar për situatën aktuale dhe ndihmën e BE-së për Kosovës

Ilustrim

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, përmes një postimi në Twitter, ka njoftuar se gjatë të enjtes së 19 janarit, është takuar me përfaqësuesin Special të Rumanisë për Ballkanin Perëndimor, amabasadorin Adrian Davidoiu.

Szunyog ka bërë të ditur se me Davidoiu kanë diskutuar për situatën aktuale dhe ndihmën e Bashkimit Evropian për Kosovën.

“U takuam sot me Përfaqësuesin Special të Rumanisë për Ballkanin Perëndimor, ambasadorin Adrian Davidoiu. Diskutuam situatën aktuale dhe ndihmën e BE -së për Kosovën”, ka shkruar Szunyoog.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika