Të paktën 13 mijë e 300 të vdekur në Gaza

Ndërtesat e kthyera në rrënoja dhe rrënoja nga sulmet ajrore izraelite shihen në Gaza më 23 tetor 2023. Mohammed Zaanoun/Imazhe nga Lindja e Mesme/AFP/Getty Images

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza ka njoftuar se të paktën 13 mijë e 300 palestinezë janë vrarë që nga fillimi i sulmeve të Izraelit.

Izraeli ka sulmuar Gazën që kur militantët e Hamasit vranë 1 mijë e 200 izraelitë dhe morën peng më shumë se 200 njerëz në sulmin e 7 tetorit, raporton BBC, përcjellë Dukagjini.

Të paktën 5 mijë e 600 fëmijë dhe 3 mijë e 550 gra janë vrarë në Gaza deri më tani, njofton ministria e Shëndetësisë në Gaza.

 

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika