Të paktën 13 mijë e 300 të vdekur në Gaza

Ndërtesat e kthyera në rrënoja dhe rrënoja nga sulmet ajrore izraelite shihen në Gaza më 23 tetor 2023. Mohammed Zaanoun/Imazhe nga Lindja e Mesme/AFP/Getty Images

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza ka njoftuar se të paktën 13 mijë e 300 palestinezë janë vrarë që nga fillimi i sulmeve të Izraelit.

Izraeli ka sulmuar Gazën që kur militantët e Hamasit vranë 1 mijë e 200 izraelitë dhe morën peng më shumë se 200 njerëz në sulmin e 7 tetorit, raporton BBC, përcjellë Dukagjini.

Të paktën 5 mijë e 600 fëmijë dhe 3 mijë e 550 gra janë vrarë në Gaza deri më tani, njofton ministria e Shëndetësisë në Gaza.

 

Shija e redaktorit

Kukësi i Shqipërisë – Qyteti i parë i nominuar për...

Në kulmin e luftës në Kosovë, kjo zonë me 16,000 persona priti më shumë se 400,000 refugjatë. Tani, Kukësi po përdor historinë e tij...

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Të fundit nga rubrika