Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e operës botërore

Në Festivalin "RLIOF" në edicionin e tretë do të marrin pjesë yjet e operës botërore. Këtë lajm e ka bërë të ditur tenori i njohur Ramë Lahaj

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë botërore Ramë Lahaj.

Përveç programit artistik, Lahaj ka edhe një platformë edukuese për artistët e rinj. Tenori Lahaj ka bërë të ditur se periudha e mbajtjes së festivalit është caktuar tashmë.

Për detaje të tjera ndjekësit e këtij festivali do të njoftohen përmes rrjeteve sociale.

“Të dashur miq e adhurues të artit operistik dhe muzikës së bukur shqipe, Jemi tej mase të lumtur të ju ftojme në edicionin e tretë të festivalit RLIOF, ku përveq platformave edukuese për artistët e rinj, kemi perzgjedhur nje program të larmishëm artistik, të përshtatshëm për të gjithë. Për 10 ditë me radhë 21-31 korrik do të mirëpresim yjet e operës botërore. Kemi vendosur këtë periudhë ku e gjithë diaspora është në vendlindje për të festuar të gjithë së bashku pasi që diaspora mbetet gjithmonë surpriza më e bukur e vitit. Për detajet e 5 koncerteve tona, ju ftojmë të na ndiqni në rrjetet tona sociale dhe në webfaqen tonë zyrtare”, ka shkruar Lahaj në llogarinë e tij në Facebook.

Lahaj është tenor me famë botërore dhe ka performuar në skenat më të mëdha të operës.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika