Tërmet në Turqi, s’raportohet për viktima – ka vetëm dëme materiale

Nga një tërmet që është goditur sot Turqia nuk raportohet për viktima, por vetëm dëme materiale. Mediet turke raportojnë se tërmeti është ndjerë në zonat përreth, derisa ministri i Turqisë thotë se "nuk ka situatë negative në urat dhe rrugët në zonën ku ka rënë tërmeti”

Pamje nga dëmet materiale që janë shkaktuar ky tërmet. Foto: Sondakika

Këtë të premte, Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm.

Sipas raportitmit të medieve turke, magnituda e këtij tërmeti ka qenë 5.6., ndërsa epiqendra e tij ka qenë rrethi Sulusaray i Tokatit.

Ky tërmet është ndjerë në vendet përreth. Deri më tani nuk raportohet për viktima, por vetëm dëme materiale, raporton sondakika.com, përcjell Dukagjini.

Lidhur me këtë situatë, ministri turk i Transportit dhe Infrastrukturës, ka thënë se në zonat ku ka ndodhur tërmeti nuk janë dëmtuar urat dhe rrugët.

“Nuk është hasur asnjë situatë negative në urat dhe rrugët në zonën ku ka rënë tërmeti”, ka thënë ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Abdulkadir Uraloğlu.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika