Vdes Prenk Gjetaj, ish-kryetar i Komisionit për Personat e Zhdukur

Ka vdekur ish-kryetari i komunës së Klinës, Prenk Gjetaj.

Ai ishte po ashtu ish-kryetari i Komisionit për Personat e Zhdukur.

Këtë e kanë bërë të ditur familjarët e Gjetajt në Facebook.

Kushtrim Gara nga Komisioni për të Zhdukurit lajmin për humbjen e tij e ka quajtur të dhimbshëm duke thënë se ishte një njeri me përgatitje të lartë kombëtare dhe një zemër të madhe.

Gara ka thënë se shembulli i tij është një udhërrëfyes që duhet ndjekur nga secili.

“Sot morëm lajmin e dhimbshëm për ndarjen nga jeta e bashkëpunëtorit e mbështetësit të jashtëzakonshëm, Kryetarit Prenkë Gjetaj. I dhimbshëm lajmi për ndarjen nga veprimtari i orëve të para për çlirimin e vendit…Njeriut me përgatitje të lartë kombëtare dhe një zemër të madhe. Do të mbetet gjithmonë një shembull i vërtetë i humanistit e njeriut të urtë, por edhe gjithnjë i pamposhtur në qëndrimet e tij të drejta. Nga i cili mësuam shumë , e mbi të gjitha se çfarë do të thotë të jesh i drejtë dhe i palëkundur. Shembulli i tij është një udhërrëfyes që duhet ndjekur nga të gjithë ne”, ka shkruar Gara në Facebook.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika