Vidhen tetë laptopë në një shkollë në Shtime

Drejtoresha e shkollës fillore në fshatin Carralevë të Shtimës, ka raportuar në Polici se në kabinetin e biologjisë janë vjedhur tetë laptopë

Ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se drejtoresha e shkollës fillore në fshatin Carralevë ka raportuar se në këtë shkollë është kryer një vjedhje.

Sipas njoftimit të PK-së, ankuesja ka raportuar se në kabinetin e biologjisë, persona të panjohur kanë vjedhur tetë laptopë.

“Ankuesja femër kosovare drejtoreshë e shkollës fillore ka raportuar se person-a të panjohur, nga kabineti i biologjisë kanë vjedhur 8 (tetë) llaptop. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika