Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua me armë zjarri

Foto nga vendi i ngjarjes

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu ka bërë të ditur një anëtar i stafit të QKUK-së për Radio Dukagjini.

Jetën e kanë humbur edhe gruaja edhe fëmija, dyshohet se vdekja e tyre ka qenë e menjëhershme.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në QKUK, pranë klinikës së Gjinekologjisë.

Trupi i pajetë po qëndron ende në vendin e ngjarjes.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, ku kanë thënë viktima dyshohet të jetë e moshës 35-vjeçare.

Valbona Hoti, nga Policia e Kosovës, ka thënë se hetimet për këtë rast janë duke u zhvilluar dhe se deri më tani nuk ka ndonjë gjë konkrete.

“Rreth orës 18, kemi pranu informatë për një trup të pajetë. Me të marrë info policia ka dalë në vendngjarje bashkë me njësinë mjekësore, kanë konstatuar vdekjen e një femre 36 vjeçare. Hetimet janë duke u zhvillu nuk mundem të konfirmoj, jemi duke punu në këtë drejtim”, ka thënë ajo.

Ngjarja e rëndë  është konfirmuar edhe nga Qendra Klinike Universitare e Kosovês, të cilët kanë thënë se rreth orës 18:00, në oborrin e QKUK-së ka ndodhur një vdekje.

Sipas tyre, organet policore kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe se dyshimet e para dyshimet e para sygjerojnë se bëhet fjalë për vrasje.

“Qendra Klinike Universitare e Kosovês konfirmon se sonte rreth orës 18:00, në oborrin e QKUK-së ka ndodhur një vdekje. Organet policore menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe dyshimet e para nga Policia janë se bëhet fjalë për vrasje. Policia në koordinim me prokurorin e  shtetit ka nisur një hetim  dhe  po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim të sqarimit të plotë të ngjarjes”, thuhet në njoftim.

ShSKUK, tutje kanë thënë se detajet e tjera do të jepen nga organet kompetente që janë duke kryer hetimet.

Foto nga vendi i ngjarjes
No description available.
Foto nga oborri i QKUK-së

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika