VRASJE E RËNDË: Viktima dyshohet se është një 23-vjeçar

Një person 23-vjeçar ka mbetur i vdekur si pasojë të shtënave me armë zjarri në Volljak të Klinës

Një vrasje e rëndë ka ndodhur në rrugën Klinë-Gjakovë, ku si pasojë e të shtënave me armë zjarri një person ka humbur jetën, ndërsa një person ka mbetur i plagosur.

Viktima dyshohet te jetë një 23-vjeçar.

Rastin e ka konfirmuar për RTV Dukagjini, Zëdhënësi i Policisë së Pejës, Fadil Gashi.

“Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes në fshatin Volljakë të Klinës, më saktësisht në parkingun e Restaurantit “Villa Park”, rreth orës 20:30″, ka thënë Gashi.

Sipas Gashit, nga të shtënat me armë zjarri një person 23-vjeçar ka mbetur i vdekur ndërsa një tjetër është plagosur.

Gjithashtu, bëhet e ditur se për këtë rast janë arrestuar disa persona.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika