“VV-ja nuk e le në lloç PDK-në”

Aastrit Gashi, Analist

Sa i përket opozitës që nuk po bie dakord se si duhet të rrëzohet Albin Kurti nga pushteti, analisti Astrit Gashi thotë se nuk e di a ka rënë PDK-ja në lajthitje apo po tregohet VV-ja mashtruese.

Sipas Gashit, Vetëvendosja me PDK-në kanë pasur një marrëveshje.

“Duket që ka pas marrëveshje, por nëse ka pas një parakusht që shkojnë ligjet dhe pastaj e qesin në kuvend e pastaj kur vjen në Kuvend nga PDK-ja VV-ja e voton, pra ua kthen të mirën me të mirë, këta e kanë votu marrëveshjen ndërkombëtare, ai jep vota për mocion,” ka thënë Gashi.

Gashi thotë se nuk e beson që VV-ja do ta mashtrojë PDK-në.

Sipas tij, “Nëse VV-ja nuk i jep votat, ajo humb më shumë për të hyrë në partneritet, VV nuk do e le në lloç PDK-në.”

“Mendoj se benefiti nuk do t’i mbetet VV-së, por PDK-së, nga ky mashtrim PDK-ja më shumë do del përfituese sesa VV-ja, përndryshe secili mund ta gënjejë secilin sepse njëri mund të tërhiqet e të të mashtrojë.”

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika