Y.Hoxha: Shoh shenja që LVV dhe PDK mund të bëhen bashkë

Analisti Ylli Hoxha, pas takimit të kryeministrit dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se sheh shenja që dy partitë në fjalë LVV dhe PDK mund të bëhen bashkë.

“Hapësira për t’u bërë pjesë e qeverisë unë po e lexoj nga ky takim po shoh shenja qe qojnë në atë drejtim,” tha Hoxha në “Debat Plus”.

Sipas tij kjo paraqitje është problematike, “në momentin kur shprehen nga një rivalitet kështu i ashpër i dy protagonistëve që nuk lëjnë gjë pa thënë, zbuten e flasin këto, tregojnë që këtu ka një marrëveshje.”

Hoxha tha se rëndom qeveritë rrëzohen kur dy subjekte dhe mirren vesh për mundësinë e qeverisjes në të ardhmen e sipas tij nuk rrëzohen kot.

“E kaluara na ka treguar se kur është rrëzuar qeveria pak a shumë është definuar edhe qeveria e ardhshme,” shtoi Hoxha.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika