Zveçani e Leposaviqi nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi me MF-në për Zyrën e Punësimit

Komuna e Zveçanit sot ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Financave, për të bërë funksionale Zyrën për Punësim në kuadër të komunës.

I pranishëm ishte zv.ministri i Financave, Agron Dobruna.

E njëjta ka ndodhur edhe në Komunën e Leposaviqit dhe pritet të ndodhë edhe në komunat e tjera.

Zyrat do të hapen për qytetarë sapo të jenë gati teknikisht.

Dje, Qeveria e Kosovës ka ftuar të gjithë punëdhënësit dhe punëkërkuesit në komunat e Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit të regjistrohen në Zyrat e Punësimit në komunat e tyre, për të aplikuar për masën e punësimit për qytetarët e këtyre katër komunave.

Masa ofron mundësinë e subvencionimit të 70% të pagës së punëtorëve të angazhuar për një periudhë prej gjashtë muajsh.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika