Akademik Muhamendin Kullashi distancohet nga analiza e kryeakademikut Mehmet Kraja

Akademik Muhamedin Kulashi dhe Arsim Bajrami janë distancuar nga "analiza" e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës

Akademik Muhamedin Kullashi

Akademik, Muhamedin Kullashi, është distancuar nga analiza e kryetari të Akademisë së Shkencave dhe Arteve te Kosovës, Mehmet Krajes.

Nëpërmjet një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shpërndarë qëndrimin e Akademisë së Shkencave kundër “analizës” së Krajës.

Ndryshe, akademiku Arsim Bajrami ka shpërndarë një kumtesë të ASHAK-ut në të cilën tregohen sqarime lidhur me “analizë” e Krajës.

“Vendim unanim  i Seksionit të Shkencave Shoqërore  të ASAHAK-ut”, ka shkruar Bajrami në Facebook.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika