Aksion simbolik i PSD-së: “Një grusht qershi për kryeministrin”

Pas akordimit të Kosovës me Serbin për çështjen e targave, PSD ka realizuar një aksion simbolik duke i dhuruar 'një grusht qershi' kryeministrit

Dardan Molliqaj, kryetar i PSD-së

Partia Socialdemokrate (PSD), të enjten mbrëma ka mbajtur një aksion simbolik pranë objektit të ish-Rilindjes në Prishtinë.

Nën moton “Një grusht qershi për kryeministrin”, aktivistët e PSD-së kanë vendosur qershi në hyrje të objektit.

Kryetari i kësaj partie, Dardan Molliqaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tashmë ka pranuar ta formojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

“Kryeministri tentoi për disa javë rresht që përmes veprimeve të tij nën petkun e kryeministrit rezistent, kinse nuk po lëshon pe. Por ai e ka pranuar planin franko-gjerman plan i cili nuk e ka njohjen”, ka thënë Molliqaj.

“Në atë marrëveshjen e ka pranuar edhe Asociacionin, krejt këto janë në kuadër të qasjes për manipulim të opinionit”, ka vijuar ai.

Molliqaj tutje tha se kryeministri Kurti, është duke i thyer parimet e tij të  mëparshme.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Serbia gjobitet nga FIFA për Kosovën

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike të  bëra në kuadër të Kupës së Botës që po...

Të fundit nga rubrika