Arrestohet i dyshuari që shkaktoi dhunë psikike ndaj një femre

Policia e Kosovës ka njoftuar se viktima femër ka raportuar në polici se i dyshuari mashkull kosovar është duke i shkaktuar dhunë psikike, si dhe posedon një armë

Fushë Kosova, foto: Kallxo.com

Policia e Kosovës ka njoftuar se viktima femër kosovare në Fushë Kosovë, ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar është duke i shkaktuar dhunë psikike, si dhe posedon një armë.

Nga i dyshuari është konfiskuar një pistoletë.

Palët janë intervistuar, dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika