Arrestohet në Leposaviq ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, kërkohej tash e dy vjet

Zëvendësdrejtori rajonal për veriun, Veton Elshani ka bërë të ditur se policia me urdhër të Gjykatës në Mitrovicë, e ka kërkuar të dyshuarin që nga viti 2021. I njëjti akuzohet për pranim të ryshfetit dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Është arrestuar një ish-pjesëtar i Policisë së Kosovës, nacionalitet serb, në Leposaviq, pas dy vitesh në kërkim nga Policia e Kosovës.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëvëndësdrejtori i Policisë së Kosovë për rajonin e veriut, Veton Elshani.

I njëjti akuzohet për pranim të ryshfetit dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare.

“Akuza ndaj tij për pranim të ryshfetit dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare është ngritur në vitin 2020, por policia me urdhër të Gjykatës në Mitrovicë e ka kërkuar që nga viti 2021. Është i nacionalitetit serb”, ka thënë Dukagjini.

Pas arrestimit, ish-zyrtari policor është dërguar në stacionin policor në Mitrovicën Jugore.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika