Bastisje në disa lokacione në Pejë, arrestohen 4 të dyshuar për Fajde, Detyrim dhe Rrëmbim

Policia e Kosovës ka bastisur disa lokacione në Pejë, duke arrestuar katër persona të dyshuar për Fajde, Detyrim dhe Rrëmbim

Foto ilustruese

Me kërkesë të Prokurorisë Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, Policia e Kosovës ka realizuar një sërë bastisjesh në disa lokacione në Pejë.

Si rezultat i këtyre aksioneve, janë arrestuar dhe ndaluar katër persona të dyshuar për kryerjen e veprave penale të fajdes, detyrimit dhe rrëmbimit.

Zëdhënësi i Prokurorisë, Shkodran Nikçi, ka konfirmuar për Dukagjinin se arrestimet janë bërë me urdhër të Prokurorit të Shtetit.

“Me kërkesë të Prokurorisë Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, Policia e Kosovës ka bastisur disa lokacione dhe janë arrestuar dhe ndaluar me urdhër të Prokurorit të Shtetit katër persona të dyshuar për veprat penale fajde, detyrim dhe rrëmbim”, ka deklaruar Nikçi.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika