Biskota për festat e fundvitit

Duke qenë se festat e fundvitit po afrojnë dhe nevoja për gatime të reja është e pranishme. Kësisoj ju mund të kuptoni mënyrën e gatimit të biskotave më të lehta dhe të mira që ekzistojnë, njashtu ato mund ti realizoni në forma të ndryshme dhe ti dekoroni ato sipas dëshirës

Ilustrim

Muaji i festave të fundvitit po afrohet, kësisoj edhe nevoja për biskota të reja dhe të mira është e pranishme. Brenda këtij artikulli do të mund të mësoni një recetë të re të biskotave të cilat mund ti përgatitni për festat e fundvitit.

Përbërësit që ju nevojiten për 15 biskota: 1 filxhan gjalpë pa kripë plus 3 lugë gjelle të ruajtur në temperaturë dhome, ⅓ filxhan sheqer kafe të errët (65 g) të paketuar, ¼ filxhan melasë (70 g), 1 e verdhë veze e madhe, 1 lugë çaji ekstrakt vanilje, 3 gota miell për të gjitha përdorimet (375 g), ½ lugë çaji kripë kosher, ½ lugë çaji sodë buke, 2 lugë çaji kanellë të bluar, 1 lugë gjelle xhenxhefil të bluar, ½ lugë çaji arrëmyshk i bluar, ¼ lugë çaji Karafil i bluar, ¼ lugë çaji me aromë të grirë, sheqer pluhur.

Pëgatitja e reçelit me krem boronicë: 1 filxhan boronica të freskëta (140 g), ¼ filxhan ujë (60 ml), ¼ filxhan sheqer të grimcuar (25 g), 1 limon i prerë me lëkurë, ½ limon , me lëng, ¾ filxhan djathë mascarpone (75 g).

Përgatitja

Në një tas të madh, rrihni gjalpin, sheqerin kaf dhe melasën së bashku me një mikser elektrik me dorë në shpejtësi mesatare derisa të bëhen të lehta dhe me gëzof, rreth 2 minuta.

Ilustrim

Shtoni të verdhën e vezës dhe ekstraktin vanilje dhe përziejini derisa të përfshihen, rreth 1 minutë.

Shtoni miellin, kripën, sodën e bukës, kanellën e bluar, xhenxhefilin e bluar, arrëmyshkun e bluar , karafilin e grirë dhe specin e grirë dhe përzieni me shpejtësi të ulët derisa brumi të bashkohet, rreth 3 minuta.

Ilustrim

Ndani brumin në dy pjesë dhe formoni disqe. Mbështilleni me mbështjellës plastik dhe vendoseni në frigorifer për 20 minuta.

Ngrohni furrën në 375°F (190°C). Rreshtoni 2 fletët e pjekjes me letër pergamene.

Ndërkohë, bëni reçelin e kremit të boronicës: Në një tenxhere mesatare bashkoni boronicat, ujin, sheqerin, lëkurën e limonit dhe lëngun e limonit.

Ilustrim

Lëreni të ziejë në zjarr mesatar. Gatuani për 8–10 minuta, ose derisa boronicat të jenë mjaft të buta për t’u grirë. Thërrmoni boronicat me një shpatull ose lugë druri dhe përzieni derisa të trashet në një masë të ngjashme me reçelin.

Ilustrim

Hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lëreni të ftohet për 5 minuta, më pas përzieni djathin mascarpone derisa të jetë homogjen. Lërini mënjanë derisa të jeni gati për të mbledhur biskotat.

Duke punuar me një disk në të njëjtën kohë, vendoseni brumin midis 2 fletëve të letrës pergamene dhe hapeni në një trashësi prej ¼–½ inç.

Ilustrim

Përdorni një prerës biskotash me xhenxhefil për të prerë biskotat, duke mbledhur dhe ri-mbështjellë copëzat e brumit për të prerë më shumë. Duhet të keni rreth 30 biskota (sigurohuni që të keni një numër çift).

Duke përdorur një zemër ½ inç, rreth ose prerëse biskotash diamanti, preni një formë nga qendra e gjysmës së njerëzve me xhenxhefil për të krijuar një dritare të vogël. Transferoni biskotat në fletët e përgatitura të pjekjes, duke i ndarë në mënyrë të barabartë.

Ilustrim

Piqni biskotat për 10–12 minuta, ose derisa skajet të marrin ngjyrë kafe të artë.

Ilustrim

Hiqeni nga furra, transferojeni në një raft teli dhe lëreni të ftohet plotësisht, rreth 10 minuta.

Mblidhni biskotat: Plurosni biskotat me pjesët e prera me sheqer pluhur.

Ilustrim

Përhapeni 1½–2 lugë çaji me reçelin e kremit të boronicës së kuqe në qendër të biskotave pa prerje, më pas vendosni biskotat e prera sipër biskotave të mbuluara me reçel për të bërë sanduiçe biskotash.

Ilustrim

Biskotat e mbetura do të ruhen në një enë hermetike në frigorifer deri në 1 javë.

Ju bëfshin mirë!

 

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Kosova me rrugë të pasigurta, pothuajse çdo 25 minuta një...

Në rrugët e Kosovës gjatë vitit 2020, kishin ndodhur, gjithsej, 12 mijë e 657 aksidente, ndërsa në vitin 2021 numri i aksidenteve ishte rritur...

Të fundit nga rubrika