Bllokohen 25 varka në Fierzë, fillojnë mosmarrëveshjet mes drejtuesve të varkave dhe policisë

Pasi që Policia e Shtetit ka kryer një operacion për dokumentacionin e rreth 200 mjeteve lundruese, drejtuesit e varkave kanë kërkuar një njoftim paraprak nga policia sepse këta të fundit në Fierzë kishin pritur rreth 200 turistë nga Kosova për t’i transportuar për në lumin e Shalës

Pamje të varkave që u verifikuan nga Policia e Shtetit

Kontrollimi i mjeteve lundruese është bërë të shtunën e 6 gushtit nga policia detare e Shqipërisë dhe një ndër vendet që u kontrulluan ishte liqeni i Komanit.

Në mëngjesin esotëm Policia e Shtetit ka bllokuar rreth 25 varka në Fierzë të cilat do të niseshin për në lumin e Shalës.

Gjatë këtij operacioni nuk kanë munguar as përleshjet mes drejtuesve të varkave dhe policisë. Drejtuesit e varkave kanë kërkuar njoftim paraprak të policisë për operacionin. Kjo kërkesë vjen nga drejtuesit e varkave sepse gjatë ditës së sotme kanë pritur rreth 200 turistë nga Kosova për t’i transportuar për në lumin e Shalës.

Në krahun tjetër, varkat me turistë që nisen nga Komani për në Lumin e Shalës kanë vijuar normalisht punën.

Policia detare verifikon afro 200 mjete lundruese në Shqipëri

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrajsen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

Të jetosh me vitiligo, me mungesën e pigmentit në lëkurë

Vitiligo është një çrregullim i krijimit te melaninës, pigmentit të lëkurës, me ç’rast shfaqen njolla të bardha të zbehta në lëkurë, problem me të cilin vuan...

Agjencia e Emergjencave paralajmëron vërshime dhe përmbytje në Kosovë

Agjencia Menaxhimit Emergjent (AME), paralajmëron se mund të ketë vërshime të shpejta në disa zona të caktuara të Kosovës, sipas rekomandimve të Institutit Hidrometeorologjik...

Të fundit nga rubrika